HD+ Görüşme (VoLTE) ve WiFi Arama

HD + Görüşme teknolojisi VoLTE ( Voice Over LTE) olarak adlandırılmaktadır. HD+ Görüşme ses ve görüntülü görüşmelerinizi 4.5G şebekesi üzerinden çok daha yüksek bir ses ve görüntü kalitesiyle gerçekleştirilmenizi sağlayacak bir teknolojidir. Bu teknoloji ile ses kalitesi artık HD+ düzeyine ulaşırken yapılan aramaların başlangıç süresi kısalacaktır. WiFi Arama Teknolojisi VoWifi ( Voice Over WiFi) olarak adlandırılmaktadır. Şebeke erişiminin kısıtlı olduğu veya olmadığı yerlerde WiFi üzerinden şebekenize bağlanma olanağı sağlar

4 adımda HD+ Görüşme ve WiFi Arama

1) Cihaz uyumluluğunuzu kontrol edin

HD+ Görüşme ve WiFi Arama teknolojisinden listedeki cihazlarla faydalanabilirsiniz. Cihazların üretici firmadan Türkiye garantili olması gerekmektedir. Aksi durumda uyumluluk problemleri yaşanabilir.

Wifi Aramayı Destekleyen Cihazlar

Samsung Galaxy S10E, Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S20 FE, Samsung Galaxy S20 Ultra , Samsung Galaxy S20+, Samsung Galaxy S21 5G, Samsung Galaxy S21 FE, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, Samsung Galaxy S21+ 5G, Samsung Galaxy S22, Samsung Galaxy S22 Plus, Samsung Galaxy S22 Ultra , Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy S9+, Samsung Galaxy XCover 4s, Samsung Galaxy Xcover Pro, Samsung Galaxy XCOVER4S, Samsung Galaxy XCover6 Pro, Samsung Galaxy Z Flip , Samsung Galaxy Z Flip 4, Samsung Galaxy Z Flip3 5G, Samsung Galaxy Z Fold 2, Samsung Galaxy Z Fold 3 5G, Samsung Galaxy Z Fold 4, TCL 30 Plus, TCL 30 SE, Tecno Spark 7T , Tecno Camon 19 Neo, Tecno Camon18 , Tecno Pova 4, Tecno Pova Neo, Tecno Pova Neo, Tecno Pova Neo 2, Tecno Spark 8C, Tecno Spark 8C, Tecno Spark 8T, Tecno Spark 9Pro, Tecno Spark 9T, Tekno Spark Pova, Tekno Spark Pova3, Vestel Venüs V7, VİVO Y11S, Vivo Y15, Vivo Y16, VİVO Y20 , Vivo Y21, Vivo Y21, Vivo Y21S, Vivo Y22s, Vivo Y33s, Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro, Xiaomi Mi 10T Lite , Xiaomi Mi 10T Pro, Xiaomi Mi 11 Lite, Xiaomi Mi 11 Lite 5G, Xiaomi Mi 11T, Xiaomi Mi 11T Pro, Xiaomi Mi 12T Pro, Xiaomi Mi10 5G, Xiaomi Mi10T, Xiaomi Poco C40, Xiaomi Redmi 10C, Xiaomi Redmi 8, Xiaomi Redmi 8A, Xiaomi Redmi 9, Xiaomi Redmi 9A, Xiaomi Redmi 9C, Xiaomi Redmi Mi9T, Xiaomi Redmi Note 10, Xiaomi Redmi Note 10 5G, Xiaomi Redmi Note 10 Pro , Xiaomi Redmi Note 10S , Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G , Xiaomi Redmi Note 11S , Xiaomi Redmi Note 8, Xiaomi Redmi Note 9, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Redmi Note 9S, Xiaomi Redmi Note10 2022, Xioami Redmi Note 11, Xioami Redmi Note 11 Pro

2) Sim kartuyumluluğunu kontrol edin

HD+ Görüşme ve WiFi Arama teknolojisinden 4.5G uyumlu sim kartınız ile yararlanabilirsiniz.

3)HD+ Görüşmenizi Aktif Edin

HD+ Görüşme ve WiFİ arama teknolojisinde?n yararlanmak için öncelikle 5555’e SMS gönderip, 4.5G’nizi aktif etmeniz gerekir.

Sonrasında aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.
4.5G izniniz için 4.5G --> 5555
HD + Görüşme için VOLTE --> 5555
WiFi ARAMA için WIFI ARAMA --> 5555

4) Cihaz ayarlarınızı yapın.

HD+ Görüşme VoLTE

Apple: Apple Iphone’larda VoLTE ikonu kullanılmamaktadır. Üreticinin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. VoLTE kullanabilmek için Ayarlar>Hücresel Veri>Seçenekler>Ses ve Veri> VoLTE seçeneği açılmalıdır.

Samsung: VoLTE aktif olduktan sonra ana ekranda HD+ ikonu çıkmaktadır. Üreticinin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Ayarlar>Bağlantılar>Mobil Ağlar>4.5G seçeneğinin aktif edilmesi VoLTE kullanımı için yeterlidir. Ses ve Veri Menüsü içerisinde VoLTE seçeneğinin açık olduğu kontrol edilebilir.

Xiaomi: VoLTE aktif olduktan sonra ana ekranda HD+ ikonu çıkmaktadır. Üreticinin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Ayarlar>Sim Kartlar&Mobil Ağlar>Sim Seçilir >Sim Kart Ayarları>VoLTE kullan aktif edilir. Bu aktivasyon VoLTE kullanımı için yeterlidir. Sim Kart Ayarları içerisinde VoLTE seçeneğinin açık olduğu kontrol edilebilir.

Huawei: : VoLTE aktif olduktan sonra ana ekranda HD+ ikonu çıkmaktadır. Üreticinin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Ayarlar>Mobil Ağ>Mobil Veri>VoLTE kullan aktif edilir. Bu aktivasyon VoLTE kullanımı için yeterlidir.

OPPO: VoLTE aktif olduktan sonra ana ekranda VoLTE ikonu çıkmaktadır. Üreticinin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Ayarlar> SIM kart ve mobil veri>SIM>VoLTE Aramaları aktif edilir. Bu aktivasyon VoLTE kullanımı için yeterlidir.

General Mobile: VoLTE aktif olduktan sonra ana ekranda VoLTE ikonu çıkmaktadır. Üreticinin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Ayarlar>Mobil Ağlar>4.5G seçeneğinin aktif edilmesi VoLTE kullanımı için yeterlidir.

LG: VoLTE aktif olduktan sonra ana ekranda VoLTE ikonu çıkmaktadır. Üreticinin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Ayarlar>Mobil Şebekeler> HD+Görüşme aktif edilir. Bu aktivasyon VoLTE kullanımı için yeterlidir.

Casper: VoLTE aktif olduktan sonra ana ekranda HD+ ikonu çıkmaktadır. Üreticinin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Ayarlar>Ağ ve İnternet> Mobil Ağ 4.5G LTE aktif edilir. Bu aktivasyon VoLTE kullanımı için yeterlidir.

Tecno: VoLTE aktif olduktan sonra ana ekranda VoLTE ikonu çıkmaktadır. Üreticinin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Ayarlar> SIM ve Mobil Ağ>SIM1/SIM2>4.5G kullan aktif edilir. Bu aktivasyon VoLTE kullanımı için yeterlidir.

TCL: VoLTE aktif olduktan sonra ana ekranda VoLTE ikonu çıkmaktadır. Üreticinin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Ayarlar> SIM ve Mobil Ağ>SIM1/SIM2>4.5G kullan aktif edilir. Bu aktivasyon VoLTE kullanımı için yeterlidir.

OMIX: VoLTE aktif olduktan sonra ana ekranda VoLTE ikonu çıkmaktadır. Üreticinin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Ayarlar> Ağ ve İnternet > Mobil Ağ > 4.5G etkinleştir aktif edilir. Bu aktivasyon VoLTE kullanımı için yeterlidir.

İnfinix: VoLTE aktif olduktan sonra ana ekranda VoLTE ikonu çıkmaktadır. Üreticinin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Ayarlar> SIM ve Mobil Ağ > SIM1/SIM2> 4G araması aktif edilir. Bu aktivasyon VoLTE kullanımı için yeterlidir.

Vivo: VoLTE aktif olduktan sonra ana ekranda VoLTE ikonu çıkmaktadır. Üreticinin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Ayarlar> SIM ve Mobil Ağ > SIM1/SIM2> VoLTE aktif edilir. Bu aktivasyon VoLTE kullanımı için yeterlidir.

Reeder: VoLTE aktif olduktan sonra ana ekranda VoLTE ikonu çıkmaktadır. Üreticinin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Ayarlar> SIM ve Mobil Ağ > SIM1/SIM2> VoLTE aktif edilir. Bu aktivasyon VoLTE kullanımı için yeterlidir.

Wifi Arama VoWIFI Ayarları:

Apple:Üreticilerin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. VoWifi kullanabilmek için gerekli adımları takip ederek Bu iPhone’ da Wi-Fi arama seçeneğinin aktif edilmesi gerekmektedir. Ayarlar> Hücresel> Wi-Fi ile Arama> Bu iPhone’da Wi-Fi ile Arama aktif edilir.

Samsung: Üreticilerin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Wi-Fi araması seçeneğinin aktif edilmesi VoWifi kullanımı için yeterlidir. Ayarlar>Bağlantılar>Wi-Fi Araması aktif edilir.

Xiaomi: Üreticilerin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Wi-Fi araması seçeneğinin aktif edilmesi VoWifi kullanımı için yeterlidir. Ayarlar> Sim Kartlar&Mobil Ağlar >Sim Kart Seçilir> Wi-Fi kullanarak arama yapın aktif edilir.

Huawei: Üreticilerin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Wi-Fi araması seçeneğinin aktif edilmesi VoWifi kullanımı için yeterlidir. Ayarlar>Mobil Ağ>Mobil Veri>Wi-Fi Araması aktif edilir. Bu aktivasyon VoLTE kullanımı için yeterlidir.

OPPO: Üreticilerin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Wi-Fi araması seçeneğinin aktif edilmesi VoWifi kullanımı için yeterlidir. Ayarlar> SIM > Mobil Veri>Wi-Fi Araması aktif edilir.

OPPO: Üreticilerin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Wi-Fi araması seçeneğinin aktif edilmesi VoWifi kullanımı için yeterlidir. Ayarlar> SIM > Mobil Veri>Wi-Fi Araması aktif edilir.

General Mobile: Üreticilerin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Wi-Fi araması seçeneğinin aktif edilmesi VoWifi kullanımı için yeterlidir. Ayarlar>Mobil Ağ>Gelişmiş >Kablosuz Çağrı> Açık seçeneğinin aktif edilmesi yeterlidir.

LG: Üreticilerin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Wi-Fi araması seçeneğinin aktif edilmesi VoWifi kullanımı için yeterlidir. Ayarlar>Çağrı Ayarları> Kablosuz Arama aktif edilir.

Casper: Üreticilerin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Wi-Fi araması seçeneğinin aktif edilmesi VoWifi kullanımı için yeterlidir. Ayarlar>Ağ ve İnternet > Mobil Ağ> Kablosuz Çağrı> Açık aktif edilir.

Vestel: Üreticilerin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Wi-Fi araması seçeneğinin aktif edilmesi VoWifi kullanımı için yeterlidir. Ayarlar>Ağ ve İnternet > Kablosuz Çağrı> Açık aktif edilir.

Tecno: Üreticilerin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Wi-Fi araması seçeneğinin aktif edilmesi VoWifi kullanımı için yeterlidir. Ayarlar>SIM ve Mobil Ağ> SIM1/SIM2 > Kablosuz Çağrı> Açık aktif edilir.

TCL: Üreticilerin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Wi-Fi araması seçeneğinin aktif edilmesi VoWifi kullanımı için yeterlidir. Ayarlar>SIM ve Mobil Ağ> SIM1/SIM2 > Wi-Fi Çağrı> Açık aktif edilir.

OMIX: Üreticilerin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Wi-Fi araması seçeneğinin aktif edilmesi VoWifi kullanımı için yeterlidir. Ayarlar>Ağ ve İnternet > Kablosuz Çağrı> Kablosuz Çağrı Özelliğini kullan aktif edilir.

İnfinix: Üreticilerin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Wi-Fi araması seçeneğinin aktif edilmesi VoWifi kullanımı için yeterlidir. Ayarlar>SIM ve Mobil Ağ > Sim Kart seçilir Kablosuz Çağrı> Açık aktif edilir.

Vivo: Üreticilerin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Wi-Fi araması seçeneğinin aktif edilmesi VoWifi kullanımı için yeterlidir. Ayarlar>SIM ve Mobil Ağ> SIM1/SIM2 > Kablosuz Çağrı> Açık aktif edilir.

Reeder: Üreticilerin yapacağı güncellemeler ile birlikte menülerde değişiklikler olabilir. Wi-Fi araması seçeneğinin aktif edilmesi VoWifi kullanımı için yeterlidir. Ayarlar>Ağ ve İnternet > Mobil Ağ> 4.5G aktif edilir.

 • Bilgi
 • Sık Sorulan Sorular

  HD+ Görüşme ve WiFi Arama Nedir?

  HD + Görüşme teknolojisi VoLTE ( Voice Over LTE) olarak adlandırılmaktadır. HD+ Görüşme ses ve görüntülü görüşmelerinizi 4.5G şebekesi üzerinden çok daha yüksek bir ses ve görüntü kalitesiyle gerçekleştirilmenizi sağlayacak bir teknolojidir. Bu teknoloji ile ses kalitesi artık HD+ düzeyine ulaşırken yapılan aramaların başlangıç süresi kısalacaktır. WiFi Arama Teknolojisi VoWifi ( Voice Over WiFi) olarak adlandırılmaktadır. Şebeke erişiminin kısıtlı olduğu veya olmadığı yerlerde WiFi üzerinden şebekenize bağlanma olanağı sağlar.

  Kimler HD+ Görüşme ve WiFi Arama Servisinden yaralanabilir?

  HD+ Görüşme servisinden SIM kartı 4.5G uyumlu ve cihazı VoLTE teknolojisine uygun olan bireysel, kurumsal ve faturasız müşterilerimiz yararlanabilmektedir.

  WiFi Arama Servisinden mobil hat sahibi bireysel, kurumsal, ve faturasız müşterilerimiz yararlanabilir. WiFi Arama Servisinden yararlanmak için yine SIM kartınızın 4.5G uyumlu olması ve cihazınızın WiFi Arama teknolojisini destekliyor olması gerekmektedir. Data hatları, WiFi Arama servisinden yararlanamamaktadır.

  Data paketimi WiFi arama servisi ile kullanabilir miyim?

  Data hatları, WiFi Arama servisinden yararlanamamaktadır. Data paketi kullanımlarınız, mevcut paketiniz üzerinden WiFi Arama servisi dışında kullanılıp, ücretlendirilir.

  HD+ Görüşme ve WiFi Arama servisinden yaralanabilmek için ne yapmam gerekiyor?

  HD+ Görüşme ve WiFi Arama Servisinden yararlanabilmek için öncelikle cihazınızın HD+ Görüşme’ye (VoLTE) ve WiFi Aramayı desteklemesi, herhangi bir WiFi ağına bağlı olmanız, SIM kartınızın 4.5G uyumlu olması ve 4.5G servisinizin aktif olması gerekmektedir. Cihazınız ve SIM kartınız WiFi Arama ve HD + Görüşmeye uyumlu, 4.5G servisiniz açık ise WiFi Arama servisinizi WIFI ARAMA yazıp 5555’e göndererek ve HD+ Görüşme Servisinizi VOLTE yazıp 5555’e göndererek SMS ile açabilirsiniz.

  Cihazınız ve SIM kartınız uyumlu fakat 4.5G servisiniz kapalı ise, KABUL WIFI ARAMA yazıp 5555’e gönderdikten sonra veya KABUL VOLTE yazıp 5555’e gönderdikten sonra servisi aktif olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

  HD+ Görüşme veya WiFi Arama servislerinden biri aktif olduğunda diğeri de aktif olur mu?

  Evet, WiFi Arama servisi aktif olduğunda HD+ Görüşme servisi de açılır. Çünkü WiFi Arama servisi için HD+ Görüşme servisinin açık olması gereklidir. Ancak HD+ Görüşme servisi aktif olduğunda WiFi Arama servisi açılmaz.

  HD+ Görüşme ve WiFi Arama Servisini hangi kanallardan aktifleştirebilirim/iptal edebilirim?

  HD+ Görüşme ve WiFi Arama Servisi için Bayi, Müşteri Hizmetleri, SMS veya USSD kanallarından kayıt/iptal işlemleri gerçekleştirilebilir.

  HD+ Görüşme ve WiFi Arama Servisini nerelerde kullanabilirim?

  Uyumlu cihaz ve sim kartınızla 4.5G şebekesine bağlı olduğunuz anlarda HD+ Görüşme teknolojisinden faydalanabilirsiniz. HD+ Görüşme servisinden yararlanabilmek için ses veya görüntülü konuşma yaptığınız kişinin de aynı operatörde olması ve cihazının uyumlu ve HD+ Görüşme özelliğinin aktif olması gerekmektedir. WiFi Arama servisinden yararlanabilmek için Bimcell mobil abonesi olmanız ve bir WiFi ağına bağlı olmanız yeterlidir. Mobil telefon üzerinden şebekeye ulaşamadığınız alanlarda, bulunduğunuz yerdeki WiFi ağı üzerinden mobil görüşme yapabilirsiniz.

  HD+ Görüşme ve WiFi Arama nasıl başlatılır?

  Telefonununuz 4.5G şebekesine bağlı, HD+ görüşme aktif olduğunda yapılan aramalar HD+ görüşme üzerinden yapılacaktır.

  HD+ Görüşme ve WiFi Arama nasıl başlatılır?

  Telefonununuz 4.5G şebekesine bağlı, HD+ görüşme aktif olduğunda yapılan aramalar HD+ görüşme üzerinden yapılacaktır.

  WiFi Arama aktif iken, mobil şebekeye ulaşılamadığı durumlarda bulunduğunuz ortamdaki bir WiFi ağına bağlıysanız, WiFi Arama üzerinden mobil görüşmeniz sağlanabilecektir. 4.5G’ye bağlı olmadığım yerlerde HD+ Görüşme ve/veya WiFi Arama Servisini kullanabilecek miyim?

  4.5G servisine bağlı olmadığınızda görüşmelerinizi 3G veya 2G şebekesi üzerinden gerçekleştirebilir, HD+ Görüşme kullanamazsınız. WiFi Arama servisinin kullanımı için bulunduğunuz ortamda WiFi ağının olması ve mobil telefon üzerinden mobil şebekeye erişim sağlayamıyor olmanız gerekmektedir.

  HD+ Görüşme ve WiFi Arama ücretsiz bir servis midir?

  Evet, katılım ücretsizdir. Kullanımlarınız mevcut mobil tarifenizdeki haklarınız üzerinden gerçekleşir.

  HD+ Görüşme ve/veya WiFi Arama Servisi için aylık sabit bir ücret ödeyecek miyim?

  Hayır, ücretsiz bir servistir. HD+ Görüşme Servisi için ek bir servis ücreti alınmadan kullandığı tarife ücretini ödemeye devam edeceklerdir. WiFi Arama Servisi kullanıcının kendi tarifesi üzerinden ses ve SMS paketlerinden düşülerek kullanılır. WiFi Arama Servisi için ek ücret alınmaz.

  Diğer operatörlerdeki kişiler ile HD+ Görüşme ve/veya WiFi Arama yapabilecek miyim?

  HD+ görüşme yapabilmek için görüşmeyi gerçekleştirecek iki kişinin de aynı operatörden hizmet alması gerekmektedir. WiFi Arama yaparken normal mobil telefonunuzdan arama yapar gibi diğer operatörlerle de görüşme yapabilirsiniz.

  Aynı operatördeki müşteriler ile HD+ görüşme ve/veya WiFi Arama yapabilecek miyim?

  Aynı operatörde yer aldığınız kişi de bu teknolojiyi kullanıyor ise, görüşmelerinizi HD+ olarak gerçekleştirebilirsiniz. Operatör bağımsız olarak, görüşmelerinizi WiFi Arama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

  HD+ Görüşme veya WiFi Arama Servisinin aktif olduğunu telefondan nasıl anlayabilirim?

  Telefonunuzun üst kısmında HD+ veya VoLTE yazması durumunda HD+ Görüşme servisiniz aktif ve kullanılabilir durumdadır. WiFi Servisi için telefonunuzun üst kısmında Apple marka telefonlarda operatör ismi yanında Wi-Fi yazısı, diğer markalarda ise icon veya icon icon WiFi arama ikonlarından biri görülecektir. Bu durumda WiFi Arama servisiniz aktif ve kullanılabilir durumdadır.

  HD+ Görüşme ve/veya WiFi Arama Servisini nasıl iptal edebilirim?

  HD+ Görüşme servisini iptal etmek için IPTAL VoLTE yazıp 5555’e gönderebilirsiniz. WiFi Arama servisini iptal etmek için IPTAL WIFI ARAMA yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.

  HD+ Görüşme veya WiFi Arama servislerinden birini iptal ettiğimde diğeri de iptal olur mu?

  Evet, HD+ Görüşme servisini iptal ettiğinizde WiFi Arama servisi de iptal olur. Çünkü WiFi Arama servisi için HD+ Görüşme servisinin açık olması gereklidir. Ancak WiFi Arama servisini iptal ettiğinizde HD+ Görüşme servisi iptal olmaz.

  İnternet ayarlarımı kapatırsam HD+ Görüşme ve/veya WiFi Arama Servisi de iptal olur mu?

  Evet, internet ayarları kapatıldığında HD+ Görüşme ve/veya WiFi Arama Servisi de iptal olur.

  HD+ Görüşme veya WiFi Arama servisi ile kullanılamayan servis veya tarife var mıdır?

  HD+ Görüşme veya WiFi Arama servisleri ile tüm servisler kullanılabilmektedir. HD+ Görüşme veya WiFi Arama servisleri ile Aşmayan Tarifeler hariç tüm faturalı ve faturasız tarifeler kullanılabilmektedir. WiFi Arama Servisi kullanıcının kendi tarifesi üzerinden ses veya dakika paketlerinden düşülerek kullanılır. WiFi Arama Servisi için ek ücret alınmaz.

  Kurumsal hatlar HD+ Görüşme ve/veya WiFi Arama servisinden yaralanabilir mi?

  Evet, hem kurumsal hem bireysel hatlar HD+ Görüşme ve WiFi Arama servisinden yararlanabilmektedir.

  Data hatları HD+ Görüşme servisinden yararlanabilir mi?

  Hayır, data hatları HD+ Görüşme servisinden faydalanamaz.

  Müşteri hizmetleri aracılığıyla HD+ Görüşme ve Wifi Arama servis aktivasyonu yapılabilir mi?

  Evet, müşteri hizmetleri aracılığıyla her iki servisin de aktivasyonu yapılabilir.

  HD+ Görüşme ve WiFi Arama Servisi üzerinden yapılan görüşmeler nasıl ücretlendirilecek?

  Kullanıcıların kendi tarifesi üzerinden dakika paketlerinden düşülerek kullanılır.

  Tarifemdeki ses ve SMS paketimin bitmesi durumunda WiFi Arama üzerinden ücretsiz kullanım yapabilir miyim?

  Hayır, mevcut tarifenizin ses ve SMS aşım paket ücretlendirmesine göre ücretlendirilirsiniz.

  HD+ Görüşme ve WiFi Arama Servisine özel paketler var mı? Mevcut paketimle kullanabilir miyim?

  HD+ Görüşme ve WiFi Arama Servisini mevcut ses paketiniz ile birlikte kullanabilirsiniz.

  HD+ Görüşme ve/veya WiFi Arama Servisini kullanırken dakikalarım daha mı çabuk bitecek?

  Hayır, daha hızlı bir tüketim olmayacaktır.

  HD+ Görüşme ve/veya WiFi Arama Servisi kullanırken internet paketimden / tarifemdeki internet hakkımdan düşecek mi?

  HD+ Görüşme ve WiFi Arama Servisinde internet hakkınızdan bir kullanım yapılmayacaktır.

  HD+ Görüşme ve/veya WiFi Arama Servisi internet hızımı etkileyecek mi?

  Hayır, internet hızınız etkilenmeyecektir.

  WiFi Arama üzerinden SMS atılabilir mi?

  Evet, mevcut SMS paketinizden düşecek şekilde SMS atabilirsiniz.

  WiFi Arama üzerinden görüntülü konuşma yapılabilir mi?

  Evet, yine mevcut paketinizden düşmek üzere görüntülü görüşme de yapabilirsiniz.

  WiFi Arama servisinden Kısıtlı Abone durumundaki müşteriler yararlanabilir mi?

  Faturalı hatlar için fatura ödememe, faturasız hatlar için eksik evrak, kötü niyetli kullanım gibi durumlarda aboneler teknik ismi hotline / suspend olan Kısıtlı Abone durumuna geçerler. Müşteri hotline (tek yönlü kısıtlama) durumundaysa, çağrı ve SMS alabilir fakat çağrı yapamaz, SMS atamaz, data kullanımı gerçekleştiremez. Müşteri suspend (çift yönlü kısıtlama) durumundaysa, çağrı ve SMS alamaz, çağrı yapamaz, SMS atamaz, data kullanımı gerçekleştiremez.

  WiFi Arama servisimi yurtdışında kullanırsam ne ücret öderim?

  WiFi Arama yurtdışı kullanımlarında ek bir ücret alınmaz. Mobil abone yurtdışına çıktığı anda Tarifen Yurtdışında servisi aktif durumdaysa, gün içerisinde herhangi bir mobil kullanım yaptığında hattına Tarifen Yurtdışında servisi standart günlük kullanım ücreti yansıyacaktır.

 • Detay